Jak Wybrać Okulary, Które Pasują Do Twojego Stylu?

Ponieważ ludzie na ogół rozpoznają Cię po twarzy, okulary, które nosisz, są bardzo realną częścią Twojej tożsamości. Jak wybrać okulary, które pasują do Twojego stylu?

Niezależnie od tego, czy chcesz wyglądać na wyrafinowanego, kochającego zabawę, młodzieńczego, konserwatywnego czy świadomego stylu, odpowiednie okulary pomogą Ci ukształtować to, jak będziesz postrzegany. A jeśli zdecydujesz się nosić tylko jedną parę okularów do wszystkiego, co robisz, to też coś o tobie mówi!

Co mówią o Tobie Twoje okulary?

Okulary mogą pomóc ludziom zobaczyć prawdziwego ciebie lub pomóc w stworzeniu pożądanego wizerunku. Kluczem jest znalezienie odpowiednich oprawek okularowych, które będą pasować do Twojej osobowości i stylu życia.

Pierwszym krokiem, zdaniem ekspertów od stylizacji okularów, jest rozważenie różnych aspektów swojego życia. Na przykład, jaki rodzaj pracy wykonujesz? A kiedy nie jesteś w pracy, jaki rodzaj wypoczynku lub innych zajęć lubisz?

Czy jesteś dyrektorem, właścicielem firmy lub specjalistą ds. PR? A może jesteś aktywnym entuzjastą outdooru, zapracowaną mamą, emerytem lub studentem? A może jesteś osobą kreatywną, na przykład artystą lub pisarzem?

Albo, jak większość ludzi, prowadzisz styl życia, który obejmuje szereg różnych czynności, zainteresowań i cech osobowości?

Każdy może skorzystać z więcej niż jednej pary okularów, tak jak wszyscy potrzebujemy więcej niż jednej pary butów. Ogólnie rzecz biorąc, noszenie butów do tenisa z formalnym strojem to sm. Podobnym błędem może być noszenie niewłaściwych okularów.

Jak wybrać okulary do „poważnego” biznesu?

Aby pomóc zaszczepić zaufanie wśród szerokiej gamy klientów biznesowych i współpracowników, zwykle najlepiej jest pozostać przy konserwatywnych kształtach i kolorach ramek. Rozważ te opcje, aby poprawić swój profesjonalny wizerunek:

okulary biznesowe
  • Klasyczne kształty, takie jak owale, prostokąty i migdały
  • Tradycyjne kolory złota, srebra, brązu, szarości i czerni
  • W plastikowych ramach, bez jaskrawych kolorów i nietypowych kształtów
  • Dobrym wyborem są ramy z tytanu lub stali nierdzewnej, podobnie jak oprawki „bez oprawek” tzw. patenty.

Jeśli chodzi o kolory, srebrny, brąz i czerń są ogólnie dobrym wyborem, ponieważ dobrze pasują do różnych garniturów biznesowych. Złote odcienie, szylkretowe wzory i espresso to dobry wybór na odzież biznesową zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Jak wybrać okulary dla osób kreatywnych i modowych?

Jednym ze sposobów na pokazanie swojej kreatywnej, modowej strony są nowoczesne i klasyczne kształty w grubszych i większych plastikowych oprawkach.

Inną możliwością są wielobarwne laminaty, a także bardziej przyciągające wzrok kolory (na przykład niebieski lub fioletowy).

Innym popularnym wyborem mody są style ramek w stylu retro lub vintage. Zaktualizowane wersje klasycznych kształtów oprawek ze świeżymi kolorami, materiałami i wykończeniami nigdy nie wychodzą z mody.

Jak wybrać okulary dla seniorów?

Tylko dlatego, że masz ponad 50 lat lub zbliżasz się do wieku emerytalnego, nie oznacza, że ​​musisz nosić ciężkie, staromodne okulary. I mężczyźni: pozbądźcie się gigantycznych metalowych oprawek, które dominują na waszej twarzy i pokazują wasz wiek!

Świeży styl okularów może zapewnić bardziej młodzieńczy wygląd zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Kształty takie jak miękkie prostokąty dla mężczyzn i kocie oczy dla kobiet to dobry wybór do rozważenia.

Również oprawki z wykończeniem na wysoki połysk ożywiają twarz. Generalnie unikaj oprawek z matowym wykończeniem w kolorze szarym, czarnym lub w innych ciemnych kolorach.

Jak wybrać okulary dla studentów?

Niezależnie od tego, czy studiujesz ekonomię, inżynierię, sztukę czy literaturę francuską, studia to czas na rozwijanie własnej tożsamości — i popisywanie się swoim stylem.

Może interesuje Cię „geekowski”, retro look? Nowoczesna oprawka z dużą ilością kolorów?

Niezwykłe kształty, jasne kolory, większe rozmiary i ciekawe detale, takie jak kolorowe laminaty — możliwości są nieograniczone. Nie bój się wyrażać siebie w tym ekscytującym okresie swojego życia.

Jak wybrać okulary dla zapracowanej mamy lub taty?

Dla zapracowanych mam i tatusiów, którzy nie mają czasu ani ochoty podążać za najnowszymi trendami w modzie, prosta, ale stylowa para okularów jest często najlepszym wyborem na większość okazji.

Ramki o owalnych i miękkich prostokątnych kształtach są bardzo funkcjonalne i nadal świetnie wyglądają.

W zależności od osobistego stylu możesz wzmocnić modowy efekt podstawowego kształtu detalami, takimi jak metalowe akcenty przypominające biżuterię lub rozpoznawalne logo projektantów. Ciekawe kolory dodają również modowego charakteru podstawowej ramie.

Jak wybrać okulary dla weekendowego sportowca?

Większość dorosłych prowadzi podwójne życie — normalne życie od 9 do 17 w dni powszednie i (często) bardziej aktywne życie w weekendy.

Tak jak buty wyjściowe są niewłaściwym strojem na siłownię, tak okulary, które nosisz w pracy, mogą być niewłaściwym wyborem do uprawiania sportu i aktywnego noszenia.

Aby zapewnić sobie najwyższy komfort, wydajność i bezpieczeństwo noszenia podczas aktywności i wypoczynku, wybierz co najmniej jedną parę sportowych okularów przeciwsłonecznych, sportowych okularów lub nawet bardziej swobodnych, sportowych oprawek.

Stylizacja może wahać się od zawijanych do bardziej konwencjonalnych okularów i okularów przeciwsłonecznych. Sportowy wygląd może obejmować jasne kolory, wzory i nowoczesne kombinacje materiałów metalowych i plastikowych.

Doświadczony optyk może pomóc Ci wybrać najlepsze oprawki okularów dla Twojego sportowego wzroku i potrzeb związanych z aktywnym stylem życia.

Kilka uwag o soczewkach okularowych

Chociaż ta dyskusja dotyczyła oprawek, oto kilka ważnych uwag na temat soczewek okularowych:

Zawsze wybieraj powłokę antyrefleksyjną dla swoich soczewek. Powłoka AR eliminuje irytujące refleksy, poprawia widzenie w nocy i umożliwia wyraźniejsze widzenie.

Aby uzyskać cieńsze, lżejsze i bardziej atrakcyjne soczewki, wybierz soczewki z poliwęglanu lub soczewki z tworzywa sztucznego o wysokim indeksie o asferycznej konstrukcji . Soczewki poliwęglanowe są również najlepszym wyborem dla okularów sportowych i okularów ochronnych, ponieważ są znacznie lżejsze i bardziej odporne na uderzenia niż soczewki wykonane z innych materiałów.

Soczewki fotochromowe, które automatycznie ciemnieją w świetle słonecznym, to doskonały wybór, jeśli spędzasz czas na świeżym powietrzu i nie chcesz zawsze nosić ze sobą okularów przeciwsłonecznych.

Jeśli masz ponad 40 lat, po co reklamować swój wiek za pomocą okularów dwuogniskowych lub trójogniskowych? Soczewki progresywne bez linii podziału zapewniają wyraźne widzenie na każdą odległość i nadają starszym osobom młodszy wygląd.

Na koniec pamiętaj, że masz wiele możliwości wyboru okularów i może to być mylące. Zasięgnij porady wykwalifikowanego optyka lub skorzystaj z jednej z wielu internetowych wyszukiwarek oprawek, aby znaleźć oprawki i soczewki, które pomogą Ci wyglądać i widzieć jak najlepiej.

error: Ta treść jest chroniona!