Najlepsze Okulary Kielce EUROOPTYK | Kielecki Optyk w 3 Lokalizacjach

OKULARY KIELCE EUROOPTYK –

OSIĄGNIJ NAJWYŻSZĄ OSTROŚĆ WIDZENIA

Szeroka gama opraw okularowych, szkieł okularowych (w tym nowoczesnych szkieł progresywnych), okularów przeciwsłonecznych damskich i męskich, a także szkieł kontaktowych pozwoli Ci na polepszenie ostrości wzroku i okularowego „looku,” czy ochroni Twój wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Okulary to coś więcej niż tylko narzędzie do polepszenia jakości życia – to też niezmiernie istotny element codziennej garderoby.

Jako honorowy członek Polskiego Związku Niewidomych dobieramy również pomoce optyczne dla słabowidzących.

Pomagamy daltonistom znów dostrzec barwy dzięki specjalnym soczewkom.

Poznaj ofertę i umów się na badanie już teraz.

OPRAWY OKULAROWE

Proponujemy bogaty wybór opraw wiodących producentów, m.in.: Emporio Armani, Oakley, Prada, Ray Ban, Converse, Guess, Carrera, Pierre Cardin, Versace, Tag Heuer, Maui Jim, Vogue, Dolce Gabbana, Tommy Hilfiger, Carolina Herrera, Ana Hickmann, Max Mara oraz wiele innych.

Dla wielu ludzi dobór oprawek okularowych ogranicza się jedynie do tego, jak będziemy wyglądać w danej parze okularów. Należy jednak pamiętać, że wygląd w samych oprawkach nie jest jedynym czynnikiem, który warunkuje pożądany efekt końcowy. Jest nim przede wszystkim właściwe dopasowanie odpowiedniego rodzaju i mocy szkieł do danego typu oprawy.

Nie zawsze należy ograniczać się do wyboru modeli oprawek , które są aktualnie na topie, gdyż nie muszą one koniecznie pasować konkretnej osobie. Dopiero połączenie wyglądu z właściwym doborem szkieł gwarantuje pełne zadowolenie z nowych okularów.

Nasz personel pomaga wybrać oprawę nie tylko ładną i modną, ale również taką, która najlepiej pasuje do kształtu twarzy czy sposobu ubierania się.

Oferujemy oprawy:

 • metalowe
 • plastikowe
 • na „żyłkę”
 • patenty, czyli oprawy „bez oprawek”, wiercone

Regularnie uczestniczymy w targach, śledzimy nowości i stale uzupełniamy naszą kolekcję. Proponujemy oprawy nowoczesne i klasyczne, sportowe, kolorowe i jednolitym odcieniu, delikatne i masywne.

Okulary dla dzieci

Od ponad 20 lat Firma Miraflex poświęca się tworzeniu najbardziej odpowiednich opraw okularowych dla dzieci, zapewniając najlepsze połączenie bezpieczeństwa, funkcjonalności, estetyki i jakości dla każdego przedziału wiekowego.

Kamera w akcji i gogle w jednym!!!
Zamiast zewnętrznej kamery potrzebującej specjalnych uchwytów i montażu, twórcy nowej kamery akcji uznali, że skoro większość sportowców korzystających np. z GoPro i tak używa gogli to dlaczego nie wykorzystać ich jako montażu dla nowej miniaturowej kamery. W ten sposób powstała Zeal Optics iON, która daje znacznie większa wygodę bez utraty jakości obrazu.

Nowością wśród OPRAW SPORTOWYCH są oprawy SZIOLS oraz Gogle ZEAL. Typowo sportowe, wygodne, bardzo funkcjonalne. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa i zapewniają użytkownikom nieograniczoną swobodę. Idealnie sprawdzają się w każdych sportach, w szczególności zespołowych, na lekcjach wychowania fizycznego oraz wszędzie tam, gdzie wada wzroku uniemożliwia pełnię satysfakcji z codziennej aktywności fizycznej.
Każdy znajdzie coś dla siebie!

SZKŁA OKULAROWE

Polecamy szeroką gamę soczewek okularowych najlepszych producentów takich jak: Essilor, Hoya, Zeiss, Swiss Optic, JaiKudo, JZO, Szajna oraz wiele innych dostępnych na polskim rynku.

Przy wyborze nowych okularów ważną rolę odgrywają takie czynniki jak funkcjonalność, komfort użytkowania, wygląd czy cena. To zrozumiałe, że aby chronić swój wzrok i swoich dzieci, oczekujesz najlepszych rozwiązań. Wiele z codziennych czynności wymaga od nas szybkich reakcji. Szybkie reagowanie jest możliwe dzięki niczym nieograniczonej ostrości widzenia oraz szerokiemu polu widzenia.

Rozwiązaniem są soczewki, które posiadamy w swojej ofercie – z pewnością znajdziesz coś dla Siebie.

 • Organiczne – standardowe soczewki okularowe – z wytrzymałego plastiku

 

 • Dwuogniskowe – do dali i do bliży z widoczną przerwą między mocami (tzw. bifokalne)

 

 • Fotochromowe – okulary fotochromowe to soczewki okularowe, które są przezroczyste (lub prawie przezroczyste) w pomieszczeniach i ciemnieją automatycznie pod wpływem światła słonecznego. Inne terminy używane czasami dla soczewek fotochromowych obejmują „soczewki adaptujące się do światła” i „soczewki o zmiennym odcieniu”.

  O okularach fotochromowych dowiesz się więcej z naszego artykułu: https://eurooptyk.com.pl/okulary-fotochromowe/

 • Antyrefleksyjne – Dają niemal 100% przejrzystość, dlatego szczególnie polecane są dla osób pracujących przy komputerze czy kierowców. Powłoka antyrefleksyjna eliminuje odbicia i oślepiające odblaski, podnosi ostrość i kontrast widzenia, dzięki czemu oko mniej się męczy.
  O powłoce antyrefleksyjnej dowiesz się więcej z naszego artykułu: https://eurooptyk.com.pl/antyrefleks-okulary/

 • Addpower (Office) – Do bliży i odległości pośrednich – szczególnie polecane dla osób, które dużo czytają i pracują przy komputerze, a tradycyjne soczewki do bliży nie zapewniają im wystarczająco szerokiego pola widzenia.
  Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o okularach biurowych: https://eurooptyk.com.pl/okulary-biurowe/

 • Przeciwsłoneczne, Polaryzacyjne – Zmniejszają odbicia światła od innych przedmiotów, np. maski samochodu, jezdni czy powierzchni wody, dlatego polecane są szczególnie dla kierowców i wędkarzy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o okularach przeciwsłonecznych, gradalnych i z polaryzacją: https://eurooptyk.com.pl/okulary-gradalne/ 
 • Indeksowane, asferyczne – Soczewki o zredukowanej nawet do 50% grubości, lekkie i estetyczne, dlatego odpowiednie dla osób o znacznej wadzie wzroku. Nie powiększają ani nie pomniejszają oczu i są znacznie bardziej płaskie od zwykłych szkieł. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o soczewkach asferycznych: https://eurooptyk.com.pl/soczewki-asferyczne/
 • Progresywne – Zapewniają ostre widzenie na każdą odległość i we wszystkich kierunkach, dlatego stanowią idealne rozwiązanie dla osób z presbyopią (inaczej: starczowzroczność, czyli wynikające ze starzenia się organizmu pogorszenie widzenia na bliskie odległości). W okularach progresywnych tak samo widzisz przedmioty położone blisko, daleko i w obszarze pośrednim. Nie musisz już używać kilku par okularów do czytania, pracy przy komputerze, prowadzenia samochodu czy oglądania telewizji! Soczewki progresywne nie mają widocznej lini przejścia między mocami, dlatego są niezwykle estetyczne i lubiane przez osoby, którym zależy na komfortowym samopoczuciu.

  (Dowiedz się więcej w naszym artykule “8 rzeczy które musisz wiedzieć o okularach progresywnych”.)

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

WIELKI WYBÓR OKULARY PRZECIWSŁONECZNE MĘSKIE I DAMSKIE

W Eurooptyk znajdziesz okulary przeciwsłoneczne czołowych producentów, zarówno klasyczne, jak i sportowe.

Wszystkie posiadają filtry UVA i UVB oraz powłoki: antyrefleksyjną oraz polaryzację.

Koniecznie przeczytaj nasz artykuł „Jak skutecznie wybrać okulary przeciwsłoneczne?” i dowiedz się na co zwrócić uwagę przy zakupie nowej pary i skutecznie chroń swój wzrok przed promieniowaniem UV.

Markowe okulary przeciwsłoneczne, które znajdziesz w naszych optykach w Kielcach:

okulary przeciwsłoneczne vogue

Vogue Eyewear

okulary przeciwsłoneczne ray-ban

RayBan

okulary przeciwsłoneczne prada

Prada

okulary przeciwsłoneczne pierre cardin

Pierre Cardin

okulary przeciwsłoneczne maxmara

Max Mara

okulary przeciwsłoneczne hugo boss

Hugo Boss

okulary przeciwsłoneczne gucci

Gucci

Dolce Gabbana

okulary przeciwsłoneczne dior

Dior

okulary przeciwsłoneczne carrera

Carrera

I wiele innych,

A ponadto,

Jako jedyni w Kielcach, posiadamy w ofercie okulary renomowanej hawajskiej marki Maui Jim!

okulary przeciwsłoneczne maui jim

„Żyć w blasku. Odnieść sukces.”

„Być mistrzem w swoim fachu.”

Na Hawajach mówi się o takich ludziach lae’ula. Wiele osób postrzega w ten sposób firmę MAUI JIM jako mistrza w swym fachu.

Bo kto raz spojrzy przez okulary przeciwsłoneczne Maui Jim, dostrzeże najbardziej drobiazgowe różnice. Kolory stają się bardziej wyraziste, żywsze i prawdziwsze. Znikają dokuczliwe odblaski, odkrywając prawdziwy blask okularów.

Przyłącz się do innych lae’ula, poznaj ich historie i dowiedz się, jak Maui Jim może pomóc Ci zabłysnąć.

Jako nowość w naszych salonach, wśród okularów przeciwsłonecznych, zagościły okulary firmy GLASSINI.

Fantastyczne okulary przeciwsłoneczne posiadające oprócz polaryzacji oraz filtrów UV, 7 POZIOMÓW ZACIEMNIENIA.

okulary przeciwsłoneczne glassini

SZKŁA KONTAKTOWE

Soczewki kontaktowe (szkła kontaktowe) to popularny środek służący do korekcji wszystkich wad wzroku: dalekowzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu, czy presbiopii (wady wzroku nabywanej wraz z podeszłym wiekiem).

Występuje wiele rodzajów szkieł kontaktowych (jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, twarde i miękkie, kolorowe, progresywne, itd.), a dzięki wygodzie ich użytkowania zyskują one coraz więcej zwolenników.

Przeczytaj nasz artykuł o soczewkach kontaktowych i dowiedz się 17 rzeczy, które musisz o nich wiedzieć: https://eurooptyk.com.pl/soczewki-kontaktowe/

Soczewki kontaktowe to doskonały produkt optyczny, który pozwala w sposób niezauważalny korygować każdą wadę wzroku. Soczewki stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nosić okularów lub czasem chciałby od nich odpocząć.

Każdy okularnik powinien wiedzieć, że ma możliwość stosować okulary zamianie z soczewkami kontaktowymi.

Największym atutem stosowania soczewek kontaktowych jest to, że są one praktycznie niezauważalne.

Mogą być wygodną alternatywą podczas wysiłku fizycznego na treningu, albo wakacyjnego wyjazdu nad morze, czy w góry.

Plusem użytkowania soczewek kontaktowych jest to, że pasują one do każdego stroju oraz typu urody. Ponadto nie przeszkadzają podczas aktywności fizycznej tak jak okulary – nie zsuwają się z nosa oraz nie parują w przypadku zmiennej temperatury otoczenia.

POMOCE DLA SŁABOWIDZĄCYCH

Specjalizujemy się w doborze pomocy optycznych dla osób słabowidzących, którym klasyczne okulary nie wyostrzają widzenia w wystarczającym stopniu.

Wszystkiego co musisz wiedzieć o pomocach dla słabowidzących dowiesz się z naszego artykułu: https://eurooptyk.com.pl/pomoce-dla-slabowidzacych/

Pomoce są w 100% refundowane przez NFZ. Posiadamy praktycznie wszystkie rodzaje pomocy optycznych dostępnych na światowych rynkach. Współpracujemy z producentami m.in. z Anglii, USA, Szwecji i Niemiec.

Słabowidzenie – to utrata wzroku, której nie można skorygować za pomocą okularów, soczewek kontaktowych ani operacji. Należy to odróżnić jednak od ślepoty, ponieważ osobie słabowidzącej pozostaje ograniczone widzenie. Może obejmować martwe punkty, słabowidzenie w nocy czy też gwałtownie niewyraźne widzenie. Najczęstsze przyczyny to te związane z wiekiem: zwyrodnienie plamki żółtej, jaskra, zaćma nieoperowalna, retinopatia cukrzycowa itp. Istnieje jednak rozwiązanie! Pomoce dla słabowidzących, które mogą pomóc osobom z ciężkimi chorobami oczu widzieć więcej.

Kilka słów o słabowidzeniu
Liczba osób słabowidzących (niedowidzących) stale powiększa się w wielu rozwiniętych krajach, również w Polsce.

Wpływ na to mają m.in.: wzrastająca długość życia, wady rozwojowe, wypadki prowadzące do uszkodzenia mózgu i układu wzrokowego czy uszkodzenia wzroku powstałe w wyniku leczenia innych schorzeń ogólnych.

Choć współczesna okulistyka potrafi leczyć skutecznie wiele chorób, jak np. zaćmę i jaskrę, nadal pozostają takie, które w nieodwracalny sposób obniżają ostrość widzenia.

Najważniejsze przyczyny niedowidzenia związane są z wiekiem. Według aktualnych prognoz, co najmniej 60 % dzisiejszych 65-latków będzie żyło jeszcze przez następnych 15 lat. Znaczne upośledzenie widzenia (V<0,3) dotyczy właśnie tych osób.

Optometryczne oraz okulistyczne badanie osoby słabowidzącej ma na celu stwierdzenie, czy istnieją możliwości osiągnięcia takiej poprawy wzroku, która pozwalałaby na samodzielne wykonanie określonej czynności.

O wyborze układu powiększającego decyduje cel jego stosowania, kondycja fizyczna i nastawienie psychiczne pacjenta.

Ważne jest, by pacjent mógł przekonać się osobiście o efektywności proponowanej pomocy.

Dobre oświetlenie zwiększa zdolność widzenia osób słabowidzących, dlatego tak istotne jest zwracanie na to uwagi przy korzystaniu z pomocy optycznych.

Do stosowania pomocy dla słabowidzących kwalifikują się osoby, u których zaburzenie funkcji wzroku spowodowane zostało wysoką krótkowzrocznością, chorobami zmniejszającymi przejrzystość rogówki, soczewki i ciała szklistego oraz chorobami siatkówki i nerwu wzrokowego. Celem skutecznej rehabilitacji jest odpowiedni trening przy użyciu odpowiednio dobranych pomocy optycznych.

Celem, który powinien być osiągnięty przy zastosowaniu pomocy optycznych jest:

• ponowna możliwość czytania druku gazetowego czyli umożliwienie widzenia na poziomie 50%
• zapewnienie ostrości widzenia na poziomie co najmniej 10 % tak aby sam mógł się orientować w otwartym terenie, nie potrzebując pomocy w ciągu dnia w znanym otoczeniu.

https://eurooptyk.com.pl/pomoce-dla-slabowidzacych/

Okulary dla daltonistów

Przeczytaj nasz artykuł: „Okulary dla daltonistów – Jak działają? Czy są one faktycznie skuteczne?”

W Kielcach okulary dla daltonistów możesz kupić w jednym z salonów Eurooptyk – Optyk Kielce.

Jest też możliwość przymierzenia tych okularów w trakcie badania wzroku pod kątem daltonizmu (koszt badania 300 złotych – czas trwania badania ok. 30-60 minut) i przetestowania jak działają. Zadzwoń i zapytaj o tę możliwość w jednym z naszych salonów Eurooptyk w Kielcach.

Jeden na 20 ludzi cierpi na daltonizm, choroba ta sprawia że widzimy świat z ciemniejszych barwach pozbawionych kolorów. Istnieją 2 rodzaje ślepoty barw: protanopia, dueteranopia.

Ludzie, którzy nie odróżniają kolorów, mogą iść przez życie nie do końca rozumiejąc percepcję koloru. Choć mogą być oni w stanie rozróżniać wiele odcieni, nie będą w stanie zobaczyć niektórych kolorów. Okulary dla daltonistów enchroma to wizja nauki i nowej technologii optycznej. Są to jedyne na rynku okulary które pomagają daltonistom szczególnie w korygowaniu wady która nie pozwala na rozróżnianie barwy zielonej i czerwonej. Ślepota barw zwana także jako deficyt widzenia kolorów to stan w którym ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć koloru przy normalnym świetle.

Fakty o daltonizmie:

-dotyka milionów ludzi na całym świecie.

-1 na 12 mężczyzn i 1 na 200 kobiet nie rozróżnia kolorów.

-czerwono-zielona ślepota kolorów jest najbardziej powszechna.

-czasami choroba nazywana jest deficytem widzenie kolorów (CVD).

-daltonizm jak zwykle to cecha dziedziczna.

akcesoria

Kupując nową parę okularów, koniecznie zadbaj o akcesoria do nich. Dzięki odpowiednio dobranemu zestawowi, z łatwością zadbasz o swoje szkła. Sprawisz, że Twoje okulary będą jak nowe i z powodzeniem posłużą Ci przez wiele lat. W naszej ofercie znajdziesz akcesoria na każdą kieszeń. W co warto się zaopatrzyć? Polecamy nakładki polaryzacyjne, które sprawdzą się idealnie w połączeniu z okularami optycznymi, korekcyjnymi, a nawet zerówkami. A dzięki regulacji, z łatwością dopasujesz je do swoich szkieł!

error: Ta treść jest chroniona!