Szkła Korekcyjne Przeciwsłoneczne - Okulary Z Mocą W Słoneczne Dni

W dzisiejszych czasach okulary przeciwsłoneczne są nie tylko bardzo modne, ale także niezwykle funkcjonalne w wielu różnych aktywnościach. Na przykład sportowe okulary przeciwsłoneczne zapewniają ochronę oczu, ograniczają odblaski i dają lepszy kontrast, aby poprawić wydajność w różnych warunkach zewnętrznych. Osoby z okularami korekcyjnymi mogą również skorzystać z zalet tych specjalistycznych okularów, kupując szkła korekcyjne przeciwsłoneczne!

Szkła korekcyjne przeciwsłoneczne są dostępne dla praktycznie wszystkich korekcji wzroku, w tym dalekowzroczności, krótkowzroczności i astygmatyzmu, a także występują jako soczewki dwuogniskowe i progresywne.

Czas zastanowić się nad korzyściami płynącymi z posiadania okularów ze szkłami korekcyjnymi przeciwsłonecznymi na receptę stworzonych specjalnie dla Ciebie.

Co to są okulary przeciwsłoneczne korekcyjne?

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne to zabarwione na stałe soczewki okularowe korygujące Twój wzrok. Tak więc, w najprostszych słowach, okulary przeciwsłoneczne z mocą są znane jako okulary przeciwsłoneczne na receptę (z mocą).

Czy ta sytuacja zdaje Ci się znajoma?

Z jakiegoś powodu nie masz soczewek kontaktowych. Może ich nie nosisz, a jeśli to robisz, może to sezon alergiczny, zabrakło Ci „kontaktów”, czy po prostu zapomniałeś ich kupić. Nosisz okulary korekcyjne i znajdujesz się w niesamowicie jasnej, słonecznej sytuacji, w której światło słoneczne sprawia, że ​​mrużysz oczy. Próbujesz zakryć oczy ręką, ale Twoja ręka nieustannie się męczy. Po cichu żałujesz, że nie masz lepszego rozwiązania. I potem, robisz coś nie do pomyślenia: zakładasz swoje zwykłe okulary przeciwsłoneczne na okulary korekcyjne.

To zły pomysł, ponieważ nie tylko ryzykujesz porysowaniem i rozciągnięciem zarówno okularów przeciwsłonecznych jak i korekcyjnych.

Do tego noszenie dwóch par okularów jednocześnie rani grzbiet nosa i podrażnia górną część uszu. Nie wspominając o tym, że jedna lub druga para ześlizguje się z nosa, a Ty ciągle popychasz je z powrotem na miejsce, aby wyraźnie widzieć.

Takie rozwiązanie jest niewygodne i zdecydowanie niepolecane.

szkła korekcyjne przeciwsłoneczne

Czas zastanowić się nad korzyściami płynącymi z posiadania okularów ze szkłami korekcyjnymi przeciwsłonecznymi stworzonych specjalnie dla Ciebie.

Prawie każda para okularów przeciwsłonecznych może być dopasowana do soczewek korekcyjnych, o ile kształt soczewki nie zniekształca widzenia (co zdarza się na przykład w przypadku bardzo szerokich, zaokrąglanych soczewek). Dlatego też, jeśli najnowsza para designerskich okularów przeciwsłonecznych przyciągnie Twoją uwagę, nie powinno być problemu z dopasowaniem soczewki korekcyjnej do oprawki.

Możesz również kupić soczewki korekcyjne wykonane z większości materiałów i powłok, w tym soczewki polaryzacyjne, powłoki zapobiegające zadrapaniom, czy poliwęglanowe.

Nawet dla tych osób, które noszą soczewki kontaktowe, szkła korekcyjne przeciwsłoneczne są fantastycznym rozwiązaniem. Czasem wolisz nie nosić soczewek, na przykład gdy Twoje oczy są suche lub podrażnione. Jest to powszechne w sezonie alergicznym lub w zakurzonych lub piaszczystych miejscach. kiedy pływasz (odradza się noszenie soczewek kontaktowych podczas pływania ze względu na ryzyko infekcji) lub gdy po prostu nie chcesz mieć kłopotów z „kontaktami”. Szkła korekcyne przeciwsłoneczne to kolejna opcja zapewniająca wygodę, bezpieczeństwo i doskonałe widzenie.

Czy potrzebujesz szkieł korekcyjnych przeciwsłonecznych?

Jeśli często przebywasz na zewnątrz, okulary przeciwsłoneczne to doskonały sposób na utrzymanie zdrowych oczu i niezakłóconego widzenia. Szkła korekcyjne przeciwsłoneczne chronią oczy przed promieniowaniem UV, co z czasem pozwala uniknąć poważnych chorób oczu (zaćma, AMD). To jeden z powodów, dla których są droższe niż zwykłe okulary przeciwsłoneczne, nawet te z wyższej półki. Dzięki nim Twoje oczy są bezpieczne i zdrowe, bez względu na to, ile czasu spędzasz na słońcu.

Niektóre okulary przeciwsłoneczne mają również polaryzację. Nie chronią one dodatkowo Twoich oczu w porównaniu z klasycznym barwieniem, ale mogą być wygodne podczas jazdy lub nad wodą, gdzie słońce może odbijać się od powierzchni takich jak mokra szosa, śnieg czy lustro wody.

Czy warto kupić szkła korekcyjne przeciwsłoneczne?

Dla tych, którzy zastanawiają się, nad kupnem okularów przeciwsłonecznych-korekcyjnych, ale mają wątpliwości, czy są tego warte, są. Okulary przeciwsłoneczne z mocą, mogą pomóc Ci widzieć z większą przejrzystością, jednocześnie chroniąc oczy podczas ekspozycji na światło słoneczne.

Pamiętaj, że jeśli masz jakąkolwiek wadę wzroku i założysz okulary przeciwsłoneczne, to jakość Twojego widzenia spadnie. Dzieje się to na skutek rozszerzenia źrenic w ciemności (w tym przypadku pod wpływem okularów przeciwsłonecznych bez mocy). Rozszerzenie źrenic powoduje zmniejszenie głębi ostrości, więc jakość widzenia spada.

Szkła korekcyjne przeciwsłoneczne zapewniają najlepszą ochronę przed słońcem dzięki przyciemnieniu, które zapobiega zmęczeniu oczu podczas przebywania na zewnątrz. Są idealne dla osób noszących soczewki kontaktowe, ponieważ mogą wyjść na zewnątrz bez zakładania soczewek i nadal dobrze widzieć w świetle słonecznym.

Teraz, gdy wiesz, że okulary przeciwsłoneczne na receptę są warte inwestycji, możesz się zastanawiać, jaki jest ich koszt. Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne mogą kosztować trochę więcej niż zwykłe okulary korekcyjne, ale korzyści są tego warte.

Szkła korekcyjne przeciwsłoneczne – 6 zalet

Kiedy pacjenci rozważają zakup okularów przeciwsłonecznych-korekcyjnych, mogą się zastanawiać, czy są warte dodatkowych pieniędzy. To kolejny zestaw soczewek i oprawek do okularów, ale może to być niezwykle korzystny wydatek dla ich użytkownika. Oto tylko kilka korzyści płynących z używania szkieł korekcyjnych przeciwsłonecznych:

okulary przeciwsłoneczne z mocą
 1. Ostre i wyraźne widzenie na zewnątrz. Jeśli spędzasz dużo czasu na zewnątrz, masz wadę wzroku i chcesz mieć krystalicznie czyste widzenie, korekcyjne okulary przeciwsłoneczne są najlepszym rozwiązaniem. Są on wykonywane na zamówienie pacjenta po uprzednim, dokładnym zbadaniem wzroku przez optometrystę.
 2. Nigdy więcej oślepiającego blasku. Blask może być problematyczny dla każdego, kto spędza czas na świeżym powietrzu.
 3. Dostosowywanie. Pacjenci, którzy zamawiają okulary przeciwsłoneczne-korekcyjne, mogą wybrać kolor i jego natężenie do swoich indywidualnych preferencji. Kolory mogą obejmować wszystko, od szarego przez różowe do żółtego, w zależności od tego, jak chcesz zobaczyć świat! (najczęściej wybierany jest kolor grafitowy lub brązowy).
 4. Ochrona przed promieniowaniem UV. Zawsze myślimy o noszeniu kremów przeciwsłonecznych, aby chronić naszą skórę przed promieniami UV, ale co z naszymi oczami? Okulary przeciwsłoneczne blokują 100% promieni słonecznych UV, chroniąc oczy przed szkodliwymi skutkami promienia UV.
 5. Wybór soczewek. Kiedy para okularów przeciwsłonecznych na receptę jest produkowana zgodnie ze specyfikacją pacjenta, mają one opcje, jeśli chodzi o rodzaj materiałów i zabiegów zastosowanych w okularach. Obejmuje to soczewki odporne na zarysowania, soczewki poliwęglanowe, soczewki polaryzacyjne i soczewki fotochromowe.
 6. Wygoda. Zamiast nosić zwykłe okulary korekcyjne i parę okularów przeciwsłonecznych, pacjenci mogą cieszyć się wygodą noszenia jednej pary okularów podczas spędzania czasu na zewnątrz.

Szkła korekcyjne przeciwsłoneczne – cena

Szkła korekcyjne przeciwsłoneczne mogą kosztować od 150 złotych/szt wzwyż, w zależności od tego, gdzie je kupisz, jak dużą masz wadę wzroku i jakie powłoki uszlachetniające wybierzesz. Marka i styl Twoich oprawek stanowią największą część całkowitego kosztu okularów korekcyjnych. Marki projektantów będą kosztować więcej niż inne, co może również wpłynąć na jakość użytych materiałów. Rodzaj i materiał z którego zostały wykonane również wpłynie na cenę.

Czy można zamienić dowolne okulary przeciwsłoneczne w okulary korekcyjne?

Znalazłeś parę męskich lub damskich okularów przeciwsłonecznych, które uwielbiasz, ale potrzebujesz szkieł korekcyjnych przeciwsłonecznych, aby lepiej widzieć na zewnątrz. Możesz się zastanawiać: „Czy możesz zmienić dowolne okulary przeciwsłoneczne w okulary korekcyjne?” – odpowiedź brzmi TAK. ale pod warunkiem, że materiał z którego wykonana jest oprawa jest odpowiednio dobrej jakości, oprawa plastikowa będzie plastyczna a metalowa będzie „rozkręcalna”.

Możesz kupić okulary przeciwsłoneczne „z” lub „bez” szkieł korekcyjnych w Twojej okolicy. Jeśli mieszkasz w województwie świętokrzyskim nasz zespół w Kielcach z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania, które możesz mieć przed dokonaniem zakupu, np. jak znaleźć najlepszy styl oprawek lub jakiego typu szkła będą odpowiednie. Najważniejsze jest, aby wybrać wzór, który współgra z Twoim osobistym stylem i upewnić się, że okulary mają odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV.

Okulary fotochromowe jako alternatywa dla szkieł korekcyjnych przeciwsłonecznych

Soczewki fotochromowe to soczewki okularowe, które są przezroczyste (lub prawie przezroczyste) w pomieszczeniach i ciemnieją automatycznie pod wpływem światła słonecznego. Inne terminy używane czasami dla soczewek fotochromowych obejmują „soczewki adaptujące się do światła” i „soczewki o zmiennym odcieniu”. W dużym uproszczeniu – są to soczewki, które są jasne w pomieszczeniach, natomiast przy ekspozycji na promieniowanie UV, stają się ciemne jak przeciwsłoneczne.

Okulary fotochromowe – zalety i wady w porównaniu ze szkłami korekcyjnymi przeciwsłonecznymi

Korzyści z posiadania soczewek fotochromowych mogą wydawać się oczywiste, ale nie wszystkie takie są. Oto niektóre z największych zalet zakupu okularów fotochromowych:

 • Opłacalne – soczewki fotochromowe-tradycyjne lub fotochromowe-Transitions mogą być w rzeczywistości dość opłacalne. Transitions – to technologia szybszego zabarwiania i odbarwiania fotochromów w porównaniu z tradycyjnymi fotochromami. Dzięki fotochromom nie musisz kupować dwóch par okularów. Otrzymujesz to, co najlepsze z obu, połączone w jedno proste rozwiązanie.
 • Wygoda – Okulary fotochromowe są bardzo wygodne, ponieważ pozwalają uniknąć konieczności noszenia dwóch par okularów i przełączania się między nimi w celu spełnienia różnych potrzeb. Dzięki temu możesz nosić okulary przeciwsłoneczne podczas jazdy i nadal wyraźnie widzieć znaki drogowe.
 • Ogranicza ryzyko zgubienia okularów — noszenie ze sobą dwóch par okularów oznacza, że ​​istnieje większe prawdopodobieństwo zgubienia jednej z nich. Posiadanie tylko jednej pary sprawia, że ​​jest Ci łatwiej i bezpieczniej.
 • Chroni Twoje oczy — soczewki Transitions to coś więcej niż tylko okulary przeciwsłoneczne. W rzeczywistości odfiltrowują promienie UV emitowane przez słońce, co prowadzi do utrzymania oczu w dobrej kondycji.
 • Różne style – okulary fotochromowe są dostępne w niezliczonych stylach, kolorach i odcieniach odpowiednich dla każdego gustu. Nie będą ograniczać Twojego wyczucia mody, będą wręcz zachęcać do nowych eksperymentów.

WADY:

 • Na zewnątrz fotochrom zabarwia się nawet bez mocnego nasłonecznienia, gdyż zasada jego zabarwiania opiera się na intensywności promieniowania UV, nawet, gdy znajduje się ono za chmurami.
 • Proces odbarwiania trwa kilka minut po wejściu do ciemnych pomieszczeń.
 • Fotochromy uzależniają tzn. że kolejna para bez właściwości fotochromowych najprawdopodobniej będzie powodować nadwrażliwość na światło. Dlatego fotochromy bardziej zalecane są osobom wrażliwym na światło, osobom starszym z zaćmą i po zabiegach usunięcia zaćmy gdyż to właśnie oni są najbardziej „światłoczuli”.

O okularach fotochromowych dowiesz się więcej z naszego artykułu:

error: Ta treść jest chroniona!