MiYOSMART Okulary Dla Dzieci - Skuteczne Leczenie Krótkowzroczności

MiyoSmart, to innowacyjna soczewka okularowa opracowana przez firmę Hoya. Wykorzystuje ona wielokrotnie nagradzaną technologię D.I.MS (Defocus Incorporated Multiple Segments), która spowalnia postęp krótkowzroczności u dzieci.

Udowodniono klinicznie, że okulary MiYOSMART są skutecznym rozwiązaniem spowalniającym postęp krótkowzroczności. Są one tak łatwe w noszeniu, jak każda inna para okularów dziecięcych, stanowiąc alternatywę dla soczewek kontaktowych wykorzystywanych do leczenia krótkowzroczności (ortokorekcja).

Mogą być stosowane zamiast zwykłych okularów noszonych na co dzień lub jako dodatek do soczewek w celu leczenia krótkowzroczności, np. wieczorami po zdjęciu soczewek lub w dni wolne od noszenia soczewek.

Wszystkiego co musisz wiedzieć o krótkowzroczności u dzieci dowiesz się z naszego artykułu:

Wyniki 2-letnich badań klinicznych pokazują, że soczewki MiyoSmart spowalniają postęp krótkowzroczności średnio o 59% i spowalniają osiowy wzrost oka średnio o 60%.

Dla dzieci, którym nie podoba się pomysł soczewek kontaktowych, soczewki MiyoSmart stanowią doskonałą alternatywę w walce z krótkowzrocznością! W tym artykule dowiesz się jak ta technologia może pomóc chronić wzrok Twojego dziecka.

Okulary MiYOSMART – jak działają?

miyosmart hoya logo
 • Okulary MiYOSMART powodują, że światło wpadające do oka na wprost, idealnie skupia się na siatkówce (plamce żółtej), zapewniając ostre, wyraźne widzenie na odległość.
 • Dodatkowo, światło wpadające do oka z boku (widzenie peryferyjne) skupia się przed siatkówką. Stanowi to silny sygnałem dla oka, aby przestało tak szybko rosnąć. To właśnie szybki wzrost jest bezpośrednią przyczyną pogarszania się krótkowzroczności u dzieci.

Udowodniono klinicznie, że okulary MiYOSMART są skutecznym rozwiązaniem spowalniającym postęp krótkowzroczności. Są one tak łatwe w noszeniu, jak każda inna para okularów dziecięcych i stanowi alternatywę dla soczewek kontaktowych do leczenia krótkowzroczności.

miyosmart jak działają?

Powyżej znajduje się rzeczywiste zdjęcie szkła okularowego MiyoSmart firmy HOYA. Widać, że w soczewce znajduje się środkowy obszar, który ma pełną korekcję, dzięki czemu dziecko widzi wyraźnie w dali. Wokół centrum jest też 400 małych „soczewek”, które wyglądają jak dołeczki na piłce golfowej. Soczewki te zmieniają widzenie peryferyjne w taki sposób, że sygnalizuje oku spowolnienie jego wzrostu.

Krótkowzroczność w pigułce – czemu przeciwdziałają te soczewki?

Krótkowzroczność u dzieci, to jeden z najczęstszych problemów ze wzrokiem. Chociaż diagnoza krótkowzroczności może nie brzmieć poważnie, ważne jest, aby jak najszybciej leczyć ją soczewkami korekcyjnymi (okularami lub soczewkami kontaktowymi). Szacuje się, że do roku 2050 połowa ludzi będzie cierpiała na krótkowzroczność. Badacze podkreślają też że pandemia COVID-19 przyspieszy te przewidywania.

Do krótkowzroczności dochodzi najczęściej, gdy gałka oczna rozrasta się zbytnio wzdłuż – od przodu do tyłu. U osoby z prawidłowym wzrokiem światło wpada do oka i skupia się bezpośrednio na siatkówce, co umożliwia wyraźne widzenie. W oku krótkowzrocznym światło skupia się przed siatkówką i tworzy niewyraźne widzenie. To jest powód, dla którego krótkowzroczność nigdy nie ustępuje – ponieważ nie ma sposobu na skrócenie gałki ocznej!

przyczyny krótkowzroczności u dzieci

Chociaż nie jest jasne, dlaczego niektórzy ludzie stają się krótkowzroczni, istnieją pewne czynniki, które mogą zwiększyć szanse na rozwój choroby.

 • Twoje geny
  Jeśli krótkowzroczność występuje w rodzinie (rodzice lub dziadkowie), jest bardzo prawopodobne, że dziecko również ją odziedziczy.
  Jak dotąd, badania zidentyfikowały ponad 40 genów powiązanych z krótkowzrocznością. Odpowiadają one za budowę i rozwój oka oraz komunikację między mózgiem a oczami.
 • Za mało czasu na świeżym powietrzu
  Badania wykazały, że przebywanie dziecka na świeżym powietrzu zmniejsza ryzyko powstania krótkowzroczności.
  Dzięki temu istniejąca krótkowzroczność może postępować wolniej.
  Może to być związane z tym, że poziom światła na zewnątrz jest znacznie jaśniejszy niż w pomieszczeniu.
  Zarówno sport jak i relaks na świeżym powietrzu wydają się być korzystne w zmniejszaniu ryzyka powstania krótkowzroczności.
 • Nadmiar pracy z bliska
  Poświęcanie dużej ilości czasu na skupianiu wzroku na bliskich przedmiotach, takich jak czytanie, pisanie i używanie urządzeń przenośnych (telefonów, tabletów, komputerów) zwiększać ryzyko rozwoju krótkowzroczności.Mięśnie rzęskowe soczewki odpowiadające za akomodację oka ulegają skurczeniu (skurcz akomodacji) wprowadzając oko w tzw.sztuczną krótkowzroczność która nie leczona przekształca się bezpowrotnie w stałą krótkowzroczność.

  Dlatego ogólnie zaleca się podejście „wszystko z umiarem”. Chociaż należy zachęcać dzieci do czytania, powinny one również codziennie spędzać trochę czasu z dala od czytania i gier komputerowych, wykonując zajęcia na świeżym powietrzu.

Czy te soczewki są bezpieczne dla dzieci?

MiyoSmart są idealne dla aktywnych dzieci. Są bezpieczne i wykonane z poliwęglanu, który jest nie tylko bardzo odporny na uderzenia, lekki i cienki, ale także zapewnia doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV.

Dzieci częściej niż dorośli uszkadzają okulary i soczewki, dlatego ważne jest, aby oprawki i soczewki dobrane dla dzieci były odpowiednie. Muszą dobrze pasować i być bardzo trwałe, aby uniknąć urazów oczu np. po uderzeniu piłką w twarz.

Oczy dziecka są również bardziej podatne na wpływ promieniowania UV na oko. Około 80% ekspozycji na promieniowanie UV w oku ma miejsce przed 18 rokiem życia.

Dzieci mają bardziej powiększone źrenice w modym wieku, co umożliwia przedostawanie się do oka większej ilości światła (promieniowania UV). Do tego dochodzi fakt, że dzieci bawią się na zewnątrz częściej niż dorośli.

Niezwykle ważne jest więc, aby soczewki okularów dla dzieci zapewniały odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Pozwoli to uniknąć przyszłych problemów, takich jak zaćma i inne choroby związane z wiekiem. Soczewki MiyoSmart zapewniają zarówno ochronę przed uderzeniami, jak i wyjątkową ochronę przed promieniowaniem UV.

miyosmart leczenie krotkowzroczności

Kiedy dzieci powinny nosić okulary MiYOSMART?

Te specjalne soczewki są odpowiednie dla dzieci, u których krótkowzroczność została zdiagnozowana przed 10 rokiem życia. Są one jeszcze mocniej zalecane dzieciom, których rodzice również są krótkowzroczni. Soczewki dostępne są do -10 dioptrii krótkowzroczności i astygmatyźmie do -4.0 dioptrii.

W trakcie badania przez okulistę dziecięcego certyfikowanego przez firmę HOYA badana jest ostrość wzroku i w razie potrzeby przepisywane są okulary MiYOSMART. Soczewki te, są dostępne od -0,25 dioptrii.

Zaleca się noszenie tego typu soczewek do czasu, aż oczy przestaną wykazywać progresję krótkowzroczności. Oznacza to, że konstrukcja soczewek jest zalecana dla dzieci w wieku od 6 lat do nawet 25 roku życia. Zwykle krótkowzroczność zaczyna się u dzieci równolegle z nauką szkolną. Dzieci dużo więcej czasu zaczynają wówczas spędzająć, patrząc na bliższe odległości. Ten schemat jest powtarzany na studiach, kiedy nauka jest jeszcze bardziej intensywna.

MiYOSMART – cena

Cena szkieł MiYOSMART to 1300 zł za komplet soczewek. Do tej ceny należy też dodać cenę oprawki – ta może się wahać od 200 do nawet 1000 zł w zależności od marki producenta.

Okulary MiYOSMART – adaptacja i użytkowanie

W przeciwieństwie do konwencjonalnych soczewek w MiYOSMART wokół środka soczewek znajduje się efektywny obszar. Ten obszar jest niezbędny do uzyskania efektu kontroli progresji krótkowzroczności.

W pierwszych chwilach, kiedy dzieci zakładają soczewki, ich wzrok wciąż wędruje na zewnętrzną część soczewki. Wtedy też dzieci często zgłaszają nieco niewyraźne widzenie. Dzieci bardzo szybko uczą się regulować głowę tak, aby widziały tylko środkową częścią soczewki. Ostatecznie daje im to ostre widzenie i spowolnienie rozwoju krótkowzroczności.

Wracając do tematu rozmytego obrazu – widzenie przestrzenne, patrząc przez efektywny obszar na środku, jest wciąż w pełni zadowalające. Samochody, schody, czy inne przedmioty (łącznie z ich kolorystyką) – wszystko jest bardzo dobrze odzwierciedlone. Jeśli jednak dziecko nauczy się ustawiać głowę to wtedy w pełni może cieszyć się maksymalną ostrością wzroku.

Pełna adaptacja do soczewek MiYOSMART dla dzieci jest uzyskana po ok. 2-3 dniach. Wtedy technologia DIMS, czyli Defocus Incorporated Multiple Segments, nie jest już zauważalna.

Gdzie kupić okulary MiYOSMART? Odszukaj certyfikowanego specjalistę MiYOSMART!

certyfikat miyosmart optyk kielce

Okulary MiYOSMART kupisz u lokalnego, certyfikowanego specjalisty MiYOSMART. Badanie wykonasz u okulisty dziecięcego, lub optometrysty specjalizującego się w badaniu dzieci. Autoryzowanego optyka możesz znaleźć na stronie akcji „Mam Wzrok OK” – https://mamwzrokok.pl/ok-szukam-optyka/

Pamiętaj aby zaznaczyć opcję „Specjalista MiYOSMART” przy wyborze dodatkowego filtra podczas wyszukiwania.

certyfikowany specjalista miyosmart kielce

Z dumą ogłaszamy, że jesteśmy jedną z pierwszych placówek w Polsce, która posiada certyfikat dobierania szkieł okularowych MiyoSmart w leczeniu krótkowzroczności u dzieci. W Kielcach okulary MiYOSMART kupisz w salonach Eurooptyk – ul. Karczówkowska 45 (Centrum Medyczne „Zdrowie”), Galeria Echo i Galeria Korona.

Pomożemy bezstresowo dobrać soczewki dla Twojego dziecka. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dziecko musi akceptować soczewki w swoich codziennych czynnościach. Gdy okulary nie są noszone, nie mogą pozytywnie wpływać na postęp krótkowzroczności!

dobry optyk kielce galeria korona eurooptyk

W naszym salonie optycznym uważamy, że bardzo ważne jest, aby edukować dzieci, dlaczego ten rodzaj soczewki jest zalecany i co stara się ta metoda osiągnąć. Gdy dziecko zrozumie, dlaczego zmiana konstrukcji soczewki ma sens, akceptacja staje się bardzo szybka. Inaczej było w przypadku soczewek dwuogniskowych, które mają widoczną linię pośrodku soczewki. Pod względem estetycznym wygląd MiYOSMART jest znacznie lepszy!

Zadzwoń i zapytaj o okulary MiYOSMART, albo udaj się do jednego z naszych salonów optycznych.

error: Ta treść jest chroniona!