9 Wskazówek - Co Zrobić, A Czego NIE Robić Przed Badaniem Wzroku

Badanie wzroku jest priorytetem osób dbających o swoje zdrowie. Dla wielu osób kompleksowe badanie wzroku jest standardową coroczną procedurą, która pomaga zapobiegać wystąpieniu i postępowi rozwoju chorób oczu. Badania oczu umożliwiają również optometrystom i okulistom wgląd w wadę wzroku pacjenta, dzięki czemu proces doboru odpowiednich okularów staje się szybki i przyjemny. Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotować przed badaniem wzroku?

Przygotowanie się do badania wzroku to prosty proces.

W przeciwieństwie do niektórych badań lekarskich, większość rzeczy można jeść i pić przed zbliżającą się wizytą u optometrysty, czy okulisty. Jeśli jesteś osobą ze specjalnymi schorzeniami lub problemami zdrowotnymi, Twój optometrysta bądź okulista może zażądać dodatkowych ograniczeń przed badaniem.

Pamiętaj, że zawsze możesz zadzwonić dzień wcześniej lub rano przed badaniem, aby uzyskać więcej informacji od naszego zespołu. Oto kilka rzeczy, które należy i których NIE należy robić przed badaniem wzroku.

Obszerny artykuł na temat badania wzroku przeczytasz tutaj – odkryjesz wszystkie fakty i mity z nim związane:

Co Zrobić Przed Badaniem Wzroku

Dokończenie przygotowań przed wizytą u optometrysty czy okulisty to najlepszy sposób na zapewnienie płynnego i skutecznego przebiegu badania. Przed wizytą przyniesienie poprzednich okularów, zapisanie objawów i burza mózgów pomoże zarówno Tobie, jak i Twojemu badającemu w jak najlepszym wykorzystaniu wyników badania. Oto kilka sposobów na przygotowanie się do nadchodzącego badania wzroku.

1. Zapisz Swoje Objawy

Rejestruj za każdym razem, gdy wystąpią problemy ze wzrokiem, takie jak bóle głowy, niewyraźne widzenie, wrażliwość na światło, słaba percepcja głębi itp. Zanotuj sobie mniej więcej częstotliwość ich występowania oraz inne istotne informacje, takie jak działania łagodzące lub pogarszające te objawy. Te informacje pomogą Twojemu optometryście określić przyczynę Twoich objawów.

2. Zwróć Uwagę na Obecnie Przyjmowane Leki

Zarówno leki dostępne bez recepty, jak i na receptę mogą powodować działania niepożądane, które mogą wpływać na wzrok. Zrób listę wszystkich przyjmowanych leków i suplementów, a także ich dawkowanie, aby zabrać je na wizytę. Pomoże to optometryście ocenić ryzyko, jakie mogą mieć dla Twoich oczu.

3. Zapytaj Rodzinę O Historię Chorób Oczu

Wiele chorób oczu, w tym jaskra, zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej, jest dziedziczne. Przed wizytą zapytaj rodziców, rodzeństwo i dziadków, czy obecnie mają lub mieli jakiekolwiek schorzenia oczu w przeszłości. Te informacje pomogą Twojemu optometryście ocenić ryzyko wystąpienia tych chorób oczu i odpowiednio opracować plan leczenia

4. Przynieś Swoje Okulary I Soczewki Kontaktowe

Ocena aktualnych okularów pomoże optometryscie sprawdzić, jak wygląda Twoja aktualna recepta, i w razie potrzeby wprowadzić poprawki.

5. Stwórz Listę Pytań Dla Swojego Optometrysty

Pamiętaj, aby zanotować wszelkie pytania, które możesz mieć, by zapamiętać, aby zadać je swojemu optometryście podczas wizyty. Twój optometrysta z pewnością odpowie na wszelkie pytania, abyś zrozumiał stan zdrowia Twojego wzroku,

Czego Nie Robić Przed Badaniem Wzroku

1. NIE Przeciążaj Swoich Oczu

Utrzymywanie oczu wypoczętych przed badaniem wzroku prawdopodobnie zwiększy Twój ogólny komfort podczas badania. Kiedy Twój system wzrokowy jest zrelaksowany i wypoczęty, po badaniu wzroku zmęczenie będzie zwykle mniejsze. Staraj się wyspać przez pełne 8 godzin w nocy przed wizytą.

Cyfrowe zmęczenie oczu, znane również jako zespół widzenia komputerowego, może dotknąć każdego, kto spędza dużo czasu wpatrując się w ekrany swojego telefonu komórkowego lub komputera. To obciążenie może prowadzić do zmęczenia oczu. Zalecamy zminimalizowanie czasu spędzonego na patrzeniu w ekrany przed badaniem wzroku. Wizyty poranne to świetny pomysł dla pacjentów korzystających z ekranów elektronicznych w pracy lub szkole.

2. NIE Zapomnij Swoich Okularów i Soczewek Kontaktowych

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą aktualne okulary i soczewki kontaktowe. Optyk oraz optometrysta przetestuje wytrzymałość i działanie Twoich obecnych okularów korekcyjnych pod kątem wszelkich zmian, które mogły wystąpić w Twojej recepcie. Ludzkie oczy zmieniają się wraz z wiekiem, więc nie zdziw się, jeśli Twoje okulary będą wymagać wymiany.

3. NIE Pij Kawy Ani Alkoholu

Wiemy, że filiżanka kawki to dobry początek dnia, ale kofeina w kawie może podnieść ciśnienie krwi. Na rano przed badaniem przerzuć się na kawę bezkofeinową lub ziołową herbatę.

Alkohol to kolejna substancja, która może zwiększać ciśnienie krwi. Spożywanie alkoholu może również powodować suchość lub podrażnienie oczu, zwłaszcza podczas badania wzroku. Z tego powodu staraj się unikać intensywnego picia w nocy przed badaniem oczu i powstrzymaj się od picia alkoholu w dniu badania wzroku.

4. NIE Stresuj Się Na Zapas

Nowoczesna technologia testowania sprawiła, że ​​kompleksowe badania oczu stały się całkiem przyjemnym doświadczeniem. Skany siatkówki i obrazowanie rogówki są wykonywane za pomocą kamer cyfrowych, które są praktycznie nieinwazyjne.

Jeśli nie ma nieoczekiwanych komplikacji, cały proces badania wzroku powinien zająć od 30 do 40 minut. Bardzo rzadko pacjenci odczuwają jakikolwiek poważny dyskomfort podczas badania wzroku. I wiedz, że od momentu wejścia do naszego gabinetu, aż do momentu wyjścia, masz do dyspozycji cały zespół specjalistów od opieki optometrycznej.

error: Ta treść jest chroniona!