Okulary Korekcyjne Z Nakładką Przeciwsłoneczną - Sprawdź Jak Działają

Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną stanowią prostą i niedrogą alternatywę dla noszenia przy sobie dwóch par okularów w słoneczne dni.

Ciągłe przechodzenie ze zwykłych okularów korekcyjnych na oddzielną parę okularów przeciwsłonecznych może być kłopotliwe. Zdejmowanie okularów zwiększa ich zużycie i prawdopodobieństwo, że możesz je upuścić lub uszkodzić przez nieuważne ściągnięcie z twarzy.

Noszenie okularów przeciwsłonecznych nakładając je na zwykłe okulary korekcyjne też nie jest najlepszym pomysłem, gdyż nie jest ani wygodne, ani bezpieczne. Nie eliminuje problemu noszenia ze sobą dwóch par okularów, co może być uciążliwe — zwłaszcza przy codziennym przemieszczaniu się.

Z pomocą przychodzą praktyczne i modne okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną. Dowiedz się o nich wszystkiego co musisz wiedzieć w tym artykule.

Co to są okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną?

okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną rodzaje

Podobnie jak tradycyjne okulary przeciwsłoneczne, okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną są dostępne w szerokim asortymencie odcieni, rozmiarów i kształtów. Stopień ochrony, jaką zapewniają Twoim oczom i otaczającej je skórze, zależy od powłoki. Kupując okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną, ważne jest, aby upewnić się, że zapewniają one odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV…

Nakładka przeciwsłoneczna niweluje szkodliwe promienie słoeczne

Ochrona oczu na zewnątrz jest niezwykle ważna. Długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe (UV) światła słonecznego może prowadzić do zaćmy, AMD, oparzeń słonecznych rogówki, a nawet raka oka lub powieki. Noszenie okularów przeciwsłonecznych jest nie tylko modne, ale także pro-zdrowotne. Chroni oczy przed długotrwałymi i krótkotrwałymi uszkodzeniami spowodowanymi promieniami UV.

okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną

Istnieją trzy rodzaje promieniowania UV, przed którymi należy chronić nasze oczy.

  • UVA mają najniższy poziom energii, ale może powodować największe uszkodzenia oczu, w tym zwyrodnienie plamki żółtej (AMD).
  • UVB (o wyższej energii) powoduje oparzenia słoneczne i starzenie się skóry, a także może powodować różne problemy z oczami. Promienie o najwyższej energii, UVC, są w dużej mierze blokowane przez warstwę ozonową w atmosferze.
  • UVC może również pochodzić z niektórych źródeł wytworzonych przez człowieka, takich jak żarówki odkażające używane do zabijania zarazków, palniki spawalnicze i lampy rtęciowe. Nigdy nie powinieneś patrzeć bezpośrednio na te źródła światła.

Ważne jest, aby okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną w miarę całkowicie zakrywały soczewkę okularów korekcyjnych. W przeciwnym razie promienie UV mogą nadal szkodzić Twoim oczom. Powinieneś szukać nakładek z klipsem, (jak na poniższym zdjęciu), które zapewniają pełną ochronę przed promieniami UV. Można również wybrać okulary w komplecie z nakładką przyczepianą na magnes, wtedy nie będzie widoczny żaden element łączący okulary z nakładkami. Takie rozwiązanie wygląda bardziej estetycznie, lecz wybór oprawy będzie bardziej ograniczony.

Rodzaje nakładek przeciwsłonecznych

Standardowe okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną są najczęstszym i najtańszym rodzajem nakładek. Zwykle mocuje się je do oprawki wzdłuż zewnętrznych krawędzi okularów za pomocą czterech metalowych klipsów mocujących. Klipsy są pokryte winylową osłoną ochronną, która chroni soczewki korekcyjne przed zarysowaniem. Mimo to należy zachować ostrożność podczas zakładania lub zdejmowania klipsów, aby upewnić się, że drogie soczewki nie zostaną porysowane. Użyj obu rąk, aby wyciągnąć klipsy na zewnątrz a następnie umieść nakładkę w futerale.

Standardowe okulary przeciwsłoneczne z klipsami to najprostsze rozwiązanie, jeśli masz już okulary korekcyjne i chcesz je przypiąć. Zacznij od sprawdzenia w sklepie, w którym kupiłeś okulary, czy producent oprawek oferuje klips.

Nakładki przeciwsłoneczne typu flip-up

okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną flip-up

Są one dość popularne, ponieważ użytkownik może je podnieść, gdy nie są potrzebne, bez konieczności ich zdejmowania. Jest to przydatne podczas wchodzenia do ciemniejszego pomieszczenia. Klips mocuje się do mostka okularów zamiast do zewnętrznych krawędzi oprawki. Dzięki temu użytkownik może je podnosić lub opuszczać jedną ręką. Zatrzaski z klapką mogą wytrzymać dłużej, ponieważ nie trzeba ich zdejmować, a zawiasy są zaprojektowane tak, aby nakładka poruszała się płynnie.

Jednym z wyzwań przy zamawianiu nakładki przedciwsłonecznej typu flip-up przez Internet jest to, że uzyskanie odpowiedniego rozmiaru może być trudne. Chociaż możesz zmierzyć swoje okulary korekcyjne, jak opisano powyżej, naprawdę nie ma dobrego sposobu, aby sprawdzić, czy rzeczywiście będą pasować, dopóki nie przymierzysz ich do swoich okularów. Wizyta w sklepie stacjonarnym w celu znalezienia odpowiedniego rozmiaru okularów korekcyjnych może być mniej ryzykowna. Tylko w profesjinalnym zakładzie optycznym można dociąć taką nakładkę do kształtu okularów.

Magnetyczne klipsy na nakładkę przeciwsłoneczną

okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną na magnes

Magnetyczne klipsy są zwykle droższe i zazwyczaj są częścią zestawu z okularami korekcyjnymi, ale dzięki temu zapewniają estetyczniejszy wygląd.

Ogólnie rzecz biorąc, magnetyczne klipsy są w większości wykonane z lekkiego materiału (ultem), który jest odporny na korozję i wykorzystują technologię wiązania magnetycznego. Zapewnia to dokładne i bezpieczne dopasowanie do okularów korekcyjnych.

Magnetyczne klipsy przyczepiają się do oprawek korekcyjnych a całe okulary do złudzenia przypominają okulary przeciwsłoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne na receptę a okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną

Część osób woli okulary z nakładką przeciwsłoneczną od okularów korekcyjnych-barwionych, ponieważ nie muszą się martwić tylko o noszenie dwóch par okularów.

W innych przypadkach wybór okularów korekcyjnych z nakładką przeciwsłoneczną zamiast przedciwsłonecznych okularów korekcyjnych jest kwestią ceny. Nakładki będą trochę tańsze niż okulary przeciwsłoneczne-korekcyjne i zawsze posiadają właściwości polaryzacyjne.

Niektórzy ludzie wolą okulary korekcyjne od nakładek, ponieważ uważają, że nakładki są nieporęczne lub mają skłonność do zgubienia przyczepionej nakładki.

To, jakiego typu ochronę przeciwsłoneczną wybierzesz jest kwestią osobistych preferencji. Uczucia są mieszane. Mężczyźni częściej wybierają oprawy z nakładką a kobiety przeciwnie.

Czyszczenie i konserwacja nakładki przedciwsłonecznej do okularów korekcyjnych.

Czyść soczewki tak samo jak okulary korekcyjne: pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, a następnie delikatnie osusz je ściereczką z mikrofibry, delikatnym papierem toaletowym lub miękkim ręcznikiem papierowym.

Zobacz powiązane: Jak skutecznie czyścić okulary?

Czy okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną są dla Ciebie odpowiednie?

Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną stanowią wygodną i niedrogą alternatywę dla okularów przeciwsłonecznych-korekcyjnych.

Niezależnie od wybranej drogi – okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną lub oddzielna para okularów przeciwsłonecznych-korekcyjnych – pamiętaj, że najważniejszym celem jest ochrona oczu przed promieniami UV emitowanymi przez słońce. Nie zaszkodzi też być stylowym, ale nigdy kosztem zdrowia oczu.

Czy mogę nosić okulary przeciwsłoneczne na okularach?

Technicznie rzecz biorąc, możesz założyć okulary przeciwsłoneczne na zwykłe okulary. Jest to jednak niewygodne i możesz porysować soczewki korekcyjne podczas zakładania i zdejmowania okularów przeciwsłonecznych.

Jeśli szukasz sposobu na ochronę oczu przed słońcem bez konieczności wymiany okularów korekcyjnych, dostępne na rynku nakładki docinane na miarę typu clip-upbędą dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

error: Ta treść jest chroniona!