Ile Kosztują Okulary Progresywne? Co Wpływa Na Ich Cenę?

„Ile kosztują okulary progresywne?” to pytanie które często pada w progach naszych salonów optycznych, czy w komunikacji telefonicznej z naszymi klientami.

Ceny mogą się wahać od 700 do nawet 4000+ złotych. Cennik okularów progresywnych jest zawsze ustalany indywidualnie do każdego zamówienia, gdyż zmiennych jest po prostu zbyt wiele. i na to pytanie nie ma takiej prostej odpowiedzi.

Pytanie to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, podobnie jak pytania z innych branż jak „Ile kosztuje pralka?”, „Ile kosztuje samochód?”, czy „Ile kosztuje mieszkanie?” Ale bez obaw! W tym artykule postaramy się przybliżyć jaką kwotę musisz przygotować by móc zacząć korzystać z tej rewolucyjnej technologii.

Wyjaśnimy też kryteria, które zawsze towarzyszą wycenie okularów progresywnych. Jeśli jesteś zainteresowany tematem okularów progresywnych koniecznie przeczytaj nasz wyczerpujący artykuł i dowiedz się więcej o tej rewolucyjnej technologii.

Wstępne kwestie które wpłyną na odpowiedź na pytanie „Ile kosztują okulary progresywne?”

  • Korzystasz z komputera przez dłuższą część dnia?
  • Jeździsz samochodem?
  • Zależy Ci bardziej na jakości, czy cenie?
  • Czy to Twoje pierwsze okulary progresywne?
  • Jakie okulary nosiłeś wcześniej?
  • Jeśli nosiłeś okulary progresywne – jaki to był producent, jaką miały szerokość strefy progresji i jak zmieniła się Twoja wada wzroku?
  • Czy chcesz markowe oprawy, czy zadowoli Cię ładna oprawa mniej znanego producenta?

Takich pytań może być oczywiście dużo więcej.

Rzetelny doradca klienta i optyk będzie w stanie zadać pytania, które odpowiednio określą ile kosztują okulary progresywne w Twoim indywidualnym przypadku.

Dwa czynniki wpływające na cenę okularów progresywnych

By ocenić ile kosztują okulary progresywne w Twoim indywidualnym przypadku będzie uzależniona jest od dwóch czynników:

Pierwszym są oprawki – cena będzie się różnić w zależności od rodzaju oprawki (pełne, półramkowe, bezramkowe), rodzaju oprawki, tworzywa i marki producenta oprawki.

Oprawa pełna- możliwość montażu soczewek wykonanych z wszystkich materiałów: plastik, szkło mineralne, poliwęglan, trivex

Oprawa półramkowa (na żyłkę)- plastik, poliwęglan, trivex

Oprawa bezramkowa (patent)- poliwęglan, trivex

Poliwęglan i Trivex to materiały całkowicie odporne na pęknięcia i złamania więc muszą być zastosowane przy oprawach bezramkowych a cena ich jest wyższa od pozostałych materiałów. Gęstość tych materiałów jest większa niż np. przy plastiku a to niesie za sobą mniejszą przejrzystość widzenia. Oczywiście nie dla wszystkich użytkowników okularów bo jeśli są to pierwsze okulary to pacjent nie będzie miał porównania ale jak wcześniej miał np. plastiki lub szkło mineralne wówczas może to zauważyć. Można to porównać do wywołanych zdjęć matowych i z połyskiem.

W temacie oprawek niezwykle istotną rolę ma dany kształt oprawki (a także jej wielkość), bowiem musi ona pasować do Twojej twarzy i do wybranej konstrukcji soczewek progresywnych.

Oprawa nie może być zbyt wąska bo zostaną ścięte obszary widzenia do dali lub bliży a wówczas segment do czytania lub do dali pozostanie zwężony a nikt nie chciałby czytać odcinkiem wysokości 3mm jak można np. 1cm ale to już zadanie optyka żeby odpowiednio dobrał oprawkę.

Drugi czynnik to cena samych soczewek progresywnych. Ceny ich zakupu będą w głównej mierze uzależnione od generacji (a istnieje ich już całkiem sporo), a także marki producenta. Dodatkowym wydatkiem okażą się również filtry i powłoki ochronne (blue control, fotochrom, dodatkowe utwardzenie itp.) oraz stopień pocienienia soczewki (jeśli twoja wada jest duża)

Z reguły okulary progresywne to koszt około 1500-3000 złotych.

Okulary progresywne – czy warto kupić?

Należy też przy tym pamiętać, że czas ich eksploatacji oscyluje między 3-5 lat, a dla wielu są one niezbędne do komfortowego funkcjonowania zarówno w pracy jak i poza nią. Najlepiej wybrać dobrą jakość by nie męczyć się, denerwować i ostatecznie żałować swego wyboru.

Z naszego doświadczenia wynika, że dla ok. 50% pacjentów najtańsza wersja jest wystarczająca.

Okulary progresywne ze średniej półki cenowej (600zł/sztukę) zadawalają 80% użytkowników,

A progresy w cenie 1000 zł/sztukę (soczewkę) zadawalają niemal wszystkich klientów.

Ile kosztują okulary progresywne w zależności od producenta?

Na to pytanie ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W tej kwestii najlepiej byłoby się udać do lokalnego renomowanego optyka, który zajmuje się doborem i sprzedażą okularów progresywnych.

Koniecznie spytaj też czy istnieje możliwość przetestowania i przymierzenia okularów progresywnych, np. podczas badania wzroku u optometrysty – w ten sposób unikniesz kupowania przysłowiowego „kota w worku.”

Więcej informacji na temat szkieł progresywnych i różnych ich rodzajów znajdziesz na stronach producentów:

Mamy nadzieję, że ten wpis pomógł Ci odpowiedzieć na pytanie „Ile kosztują okulary progresywne?”

A jeśli szukasz okularów progresywnych w Kielcach – możesz je kupić w jednym z naszych salonów Eurooptyk – Optyk Kielce. Istnieje też możliwość przymierzenia okularów progresywnych w trakcie badania wzroku i przetestowania jak działają.

Nasza załoga pomoże Ci dobrać okulary progresywne odpowiadające Twojemu budżetowi i zapotrzebowaniom.

Profesjonalne doradztwo, swobodny dostęp do opraw, konkurencyjne ceny, szybki i sprawny proces badania i wyrabiania okularów, a także idealna lokalizacja w różnych częściach miasta to gwarancja zadowolenia i satysfakcji.

Umów się na bezpłatne badanie wzroku już teraz klikając w zielony przycisk poniżej, lub zadzwoń do jednego z naszych trzech salonów.

error: Ta treść jest chroniona!