41 245 76 06 eurooptyk@wp.pl

Salony optyczne EUROOPTYK zajmują się realizacją recept NFZ na okulary

Posiadamy umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, która pozwala na realizacją wniosków na okulary. Trzeba pamiętać, że jeżeli optyk nie ma umowy z NFZ, to jako pacjenci nie mamy co liczyć na refundację. We wszystkich naszych zakładach optycznych w Kielcach mogą Państwo zrealizować wnioski na okulary oraz otrzymać odliczenia.

Jak uzyskać refundację NFZ na okulary?

Przede wszystkim, musimy posiadać aktualną receptę na okulary. Jeżeli takiej nie mamy, musimy iść do lekarza okulisty w celu przebadania wzroku i otrzymania recepty. Warto jednak dodać, że jeżeli robimy takie badanie prywatnie, nie możemy liczyć na refundacje. Po otrzymaniu wystawionego wniosku na okulary, musimy udać się z receptą do oddziału NFZ w celu poświadczenia.

Warto pamiętać przy refundacji na okulary

Chcąc otrzymać zniżki, musimy wiedzieć, jakiej wysokości upust możemy otrzymać oraz za co. Przede wszystkim, refundacja na okulary dotyczy tylko soczewek okularowych. Oznacza to, że nie dotyczy ona oprawek korekcyjnych. To samo tyczy się dodatkowych ulepszeń szkieł w okularach np. pocienienia czy filtru antyrefleksyjnego. Podsumowując, dzięki NFZ otrzymujemy stałą zniżkę na soczewki okularowe, ale już nie na całe okulary. Chcesz dowiedzieć się więcej o soczewkach okularowych i ich materiałach?

Dofinansowanie NFZ – ile wynosi ?

Dofinansowanie NFZ na okulary zostało opisane w załączniku do rozporządzenia Ministra Zdrowia. To właśnie ta instytucja odpowiada za to, jaką bonifikatę otrzymamy przy zakupie okularów.

Refundacja NFZ na Okulary dla Dorosłych

Dla dorosłych z wadą do +/- 6,0 dioptrii będzie to 17,50 złotych za jedno szkło (czyli razem 35 złotych).

Natomiast osoby z wadą powyżej +/- 6,0 dioptrii mogą otrzymać 35 złotych za jedno szkło (czyli 70 zł za dwa szkła).

U dorosłych refundacja przysługuje co dwa lata.

Refundacja na Okulary dla Dzieci

Dzieci mają prawo do refundacji zmiany szkieł tak często jak to konieczne, nie częściej jednak niż co 6 miesięcy.

Przy zakupie szkieł dla dzieci do 18 roku życia z wadą do +/- 6 dioptrii – refundowana jest kwota w limicie ustalonym przez Fundusz (maksymalnie 25 zł na jedno szkło)

Dla dzieci z wadą przekraczającą +/- 6 dioptrii – do 50 zł na jedno szkło.